Thumb 2 3 img 4035b 10x15

​„Kwiat Podola” - uroczysty koncert pod patronatem prezydenta Kielc

Wydarzenie kulturalne |

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Kielce, Wojciecha Lubawskiego, do Kielc przyjedzie chór polski „Kwiat Podola” z Winnicy na Ukrainie, pod batutą Ludmiły Denysewycz, z udziałem Swietłany Babicz (sopran koloraturowy) – Zasłużonej Artystki Ukrainy. Zespół gościł będzie w Kielcach w dniach 13-16 stycznia. W dniu 14 stycznia o godz. 18:00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się uroczysty koncert prezydencki, podczas którego chórzyści zaśpiewają dla kielczan kolędy, pastorałki, polskie i ukraińskie pieśni patriotyczne oraz utwory współcześnie nam znane. Wstęp na koncert jest wolny.

„Kwiat Podola” to zespół artystyczny, który powstał na Podolu na przełomie 2011 i 2012 roku, dzięki zacieśnianiu współpracy między Kielcami, a Winnicą. Śpiewa w nim 30 młodych artystów - 21 dziewcząt i 9 chłopców. Członkami „Kwiatu Podola” są uczniowie – słuchacze Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej prowadzonej przez Konfederację Polaków Podola, jedną z kilkunastu polskich organizacji, działających w Winnicy. Młodzi artyści wykonują rozmaite religijne i patriotyczne pieśni polskie, śpiewają po polsku i ukraińsku. Gościnne występy zespołu zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem i gromkimi oklaskami na stojąco. W ubiegłym roku „Kwiat Podola” zaprezentował się szerokiej, kieleckiej publiczności oraz wszystkim uczestnikom i gościom podczas 43. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2016, w Amfiteatrze na Kadzielni, gdzie zdobył najwyższy festiwalowy laur – „Złotą Jodłę”. Koncert w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce oraz Prezesa Konfederacji Polaków Podola. Winnica od blisko sześćdziesięciu lat jest miastem partnerskim Kielc. Współpraca pomiędzy samorządami, jak i kieleckim samorządem i Konfederacją Polaków Podola odbywa się w różnych dziedzinach, a jej odbiorcami są członkowie zarówno młodszego jak i starszego pokolenia.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Administratorem danych jest ZMP z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42. Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której prawo dotyczy przysługuje prawo dostępu do jej danych osobowych oraz prawo do ich poprawienia.