Thumb 2 3 img 0445

Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta - Kielce 2017

Impreza sportowa |

W dniach 20-21 stycznia br. w Kielcach na krytej pływalni „ORKA” przy ul. Kujawskiej odbędzie się pierwsza edycja Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Kielc.

Zgodnie z komunikatem organizacyjnym, w zawodach prawo startu mają zawodnicy i zawodniczki kwalifikujący się do dwóch kategorii wiekowych: do lat 14 lat oraz od lat 15 lat i starsi. Na zaproszenie Prezydenta Kielc do udziału w zawodach zgłosiły się już dzieci i młodzież z miast partnerskich Kielc – Gotha (Niemcy) i Winnicy (Ukraina).

W dniach 15-16 kwietniu ubiegłego roku zawodnicy sekcji pływackiej SALOS Cortile z sukcesami wzięli udział w międzynarodowym turnieju pod nazwą: „Memoriał Marii Gawrysz” w Winnicy na Ukrainie. W skład drużyny reprezentującej Kielce weszło 8 zawodników (4 dziewczęta i 4 chłopców) w wieku 13-18 lat. Kieleccy sportowcy zdobyli wówczas łącznie 9 medali, a nasza sportsmenka Aleksandra Tomaszewska otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki turnieju, dzięki liczbie odniesionych zwycięstw.

Celem zawodów jest nie tylko popularyzacja pływania i walorów jakie niesie za sobą uprawianie tego sportu, ale przede wszystkim wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyków zdrowotnych związanych z aktywnością ruchową czy promowanie rywalizacji w oparciu o zasady fair play. Istotnym elementem będzie również integracja pomiędzy zawodnikami reprezentującymi międzynarodowe kluby pływackie, a przez to tworzenie nowych więzi w ramach porozumień bliźniaczych zawartych miedzy Kielcami, a miastami partnerskimi.

Zgłoszenia do zawodów należy przesyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: tomasz.bachorz@op.pl w terminie do 16.01.2017 r. do godz. 20:00. Komunikat organizacyjny zawodów wraz z regulaminem, zaproszenie oraz lista startowa dostępne są na stronie www.megatiming.pl.

Organizatorem zawodów jest Urząd Miasta Kielce Wydział Kultury i Promocji Miasta, Sekcja Pływacka SALOS Cortile Kielce oraz MOSiR Kielce.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Administratorem danych jest ZMP z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42. Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której prawo dotyczy przysługuje prawo dostępu do jej danych osobowych oraz prawo do ich poprawienia.