Thumb 2 3 b dzin kol dy

XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie

Festiwal |

Wśród wykonawców jak co roku nie zabraknie barwnych zespołów ludowych, klasycznych chórów, dzieci i młodzieży, kresowiaków.

Będzie różnorodnie, barwnie i radośnie – jak zawsze w tych dniach w Będzinie. Podczas festiwalu przypominamy wszystkim, że Bóg rodzi się dla każdego z nas, że możemy cieszyć się, iż chce być z nami, że możemy tę radość wyśpiewać. Radosny śpiew uczestników naszego festiwalu jest jak gwiazda, prowadząca do szopki z Jezusem i Maryją.
– mówi ks. Piotr Pilśniak, dyrektor festiwalu.

Zwycięzców wybierze jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Teresy Krasowskiej z Akademii Muzycznej w Poznaniu i Instytutu Muzyki UMCS w Lublinie, a wraz z nią oceniać wykonawców będą prof. dr hab. Benedykt Odya z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz ks. dr hab. Paweł Sobierajski reprezentujący Akademię Muzyczną w Katowicach.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Administratorem danych jest ZMP z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42. Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której prawo dotyczy przysługuje prawo dostępu do jej danych osobowych oraz prawo do ich poprawienia.